Běh Lužánkami

V sobotu 27. března se konal 65. ročník Běhu Lužánkami. Tento závod jsem běžel poprvé loni a líbil se mi, takže jsem si ho letos zopakoval, s tím, že čas asi nebude nejlepší. Minulý týden jsem na Myslivně při předposledním závodu BBP dost trpěl, podobný průběh jsem očekával i zde, naštěstí se očekávání nesplnilo. Asi už se mi povedlo zregenerovat po nedávné šestihodinovce.

Počasí ráno vypadalo všelijak, chvíli se zdálo, že bude i pršet. Do Lužánek jsem přijel s dost velkým předstihem. Na registraci byly menší zmatky, protože chyběly přihlášky a vítr odfoukl stan, nakonec ale vše proběhlo v pořádku. šel jsem se převléct do šatny a trochu rozběhat.

Dal jsem jedno kolo, abych si připomněl trať a pak jsem se na chvíli usídlil u cíle závodu na 3200 m. Před startem jsem si ještě zaběhl pár metrů na rozehřátí a šel se postavit na start. Moderátor (Jiří Šmiták) nejdřív představil hlavní hvězdy závodu (mě kupodivu vynechal :D) a pak se už střílelo.

Závod měřil 8000 m a skládal se z pěti stejných okruhů po 1600 m. Nejdřív byla kousek rovinka, pak mírné klesání do spodní části parku, rovinka a zase stoupání zpátky. Proti očekávání se mi běželo velice příjemně, počasí bylo pro běh ideální. V půlce závodu mě předběhl Dan Orálek.

Závod utekl strašně rychle, najednou se běželů poslední kolo, cílem jsem proběhl 34 minut a 13 sekund po startu na 58. místě ze 111 startujících. Čas byl asi o půl minuty horší než loni.

Závod vyhrál Jakub Burghardt z Polska s časem 23:19. Z českých závodníků doběhl první Dan Orálek (25:07), celkově na sedmém místě.