Brněnská pětadvacítka 2012

Tento rok jsem moc závodů, ani delších běhů neabsolvoval, takže jako test před Chřibským maratonem jsem vyzkoušel Brněnskou pětadvacítku. Start byl v sobotu 15.9. ve 12:00, počasí oproti loňsku téměř ideální. Bylo pod mrakem, chladněji, jen foukal zbytečně silný vítr.

Na start jsem běžel 3 km z domu a pak jsem si ještě zaběhl 1 km na Morendě. Start byl načas ve 12:00, na začátku jsme zaběhli dvě kola na stadionu (800 m) a pak se vyrazilo do terénu. Trasa byla oproti loňsku mírně změněna kvůli stavebním úpravám na cyklostezce. Běželo se tradičně k Anthroposu a po cyklostezce podle řeky až k sokolovně do Komína, tam byla obrátka a běželo se zpět k Jungle parku (12,5 km), pak zase do Komína a pak už zpět na Morendu.

Až k první občerstvovačce (5 km) jsem běžel s Pavlem a drželi jsme rozumné tempo. Pak jsem zkusil trochu zrychlit a do Komína jsem běžel sám. V Komíně už jsem cítil tahání v lýtku. V polovině trati už mě zlobily křeče a musel jsem občas přejít do chůze, takže jsem se pomalu propadal do zadu. Za obrátkou v Komíně mě předběhnul Pavel, při posledním průběhu občerstvovačkou mi dal Karel Zadák magnesium na křeče, trochu to pomohlo, ale když jsem se zkusil trochu rozběhnout z kopce, tak mě to zase pěkně chytlo a skoro jsem brzdil o asfalt.

Nakonec jsem nějak dopajdal na stadion, dal poslední kolo a v cíli jsem byl v čase 2:17:30, průměrná rychlost 5:30 min/km. Po občerstvení a chvilce oddechu jem vyrazil na šalinu, původně jsem měl v plánu běžet i domů, ale nějak jsem se na to necítil :-). S největší pravděpodobností se letos Chřibského maratonu nezúčastním, protože tento závod ukázal, že na delší tratě nemám natrénováno a nejspíš by to bylo podobné utrpení.