• O webu
  • RSS

• © by Hugo moravec.zd@gmail.com

Brněnské běhy 2008

3. května se v Brně na náměstí Svobody uskutečnil druhý ročník Brněnských běhů. Hlavním závodem byl půlmaraton (21,0975 km). Trasa vedla ze Svoboďáku přes Nové sady a výstaviště do Pisárek. Odtud se běželo kolem Svratky na Nové sady a zpět na Svoboďák, jedno kolo měřilo asi 10,5 km.

Byl to můj první půlmaraton, mým hlavním cílem bylo doběhnout pod dvě hodiny. Po startu jsem se držel relativně vepředu. První kolo bylo bez problémů, ale ke konci se začalo ozývat koleno, které mě už asi měsíc zlobí. Když jsme podruhé běželi k výstavišti, tak jsem měl menší krizi, kdy jsem se chtěl na běh vykašlat a vrátit se. Naštěstí to rychle odeznělo. Potom už se běželo dobře. Koleno sice trochu bolelo, ale dalo se to přežít. Nepříjemný byl jen asfalt po celé trati a slunce, které občas svítilo dost silně.

Do cíle jsem doběhl v nečekaně dobrém čase 1:40:25 (90 z 200). Bolelo mě celé tělo, ale stálo to za to. Jako první doběhl Michael Karonei z Keni v čase 1:04:41.