• O webu
  • RSS

• © by Hugo moravec.zd@gmail.com

Běh kolem Mohyly míru

V sobotu 21. června se v Šaraticích uskutečnil VIII. ročník Běhu kolem Mohyly míru. Závod byl součástí čtyř běžeckých seriálů: Poháru hejtmana Jihomoravského kraje, Mizuno Running Cup, Letního běžeckého poháru a Dlouhé míle.

V 8 hodiny začaly žákovské kategorie. V 9.30 nesoutěžní Lidový běh na 1400 m, kterého jsem se zúčastnil i s manželkou :-).

Chvíli po desáté hodině byl odstratovaný hlavní běh na 12 300 m. Trať vedla z Šaratic na Zbýšov, kde bylo první výrazné stoupání. Ze Zbýšova se běželo do Prací, odkud trať stoupala až k Mohyle míru. Od mohyly byl už jen prudký seběh do Hostěrádek-Rešov a odtud po rovině zpět do Šaratic.

Celou dobu závodu pražýilo slunce, takže to bylo dost náročné. Naštěstí byly po cestě tři občerstvovací stanice.

První tři místa obsadili Martin Kučera (40:17), Ivan Čotov (40:50) a Jaroslav Vítek (41:40). Já jsem doběhl na 75. místě (55:23). Celkem doběhlo 174 běžců.

Oproti minulému roku jsem si zlepšil čas o čtyři minuty, takže jsem byl spokojen. Atmosféra byla příjemná, navíc jsem dvakrát vyhrál v tombole :-). Po závodě jsme šli krátký výlet přes Mohylu míru do Sokolnic.