Modřický pohár – 8. závod BBP

V pátek se zdálo, že se do Brna vrací zima, sněžilo, teplota klesla pod nulu, atd. V sobotu ráno bylo sicve lehce pod nulou, ale sníh nikde a dokonce se chvíli zdálo, že vyjde i slunce. Do Modřic jsme vyrazili celá rodina.

Profil trati

Modřický pohár se běží celý po asfaltu a prakticky po rovině, takže je to velice rychlý závod. Trať tvoří asi tří a čtvrt kilometrový okruh Modřicemi, takže se běží tři kola.

Na startu hlavního závodu bylo 225 závodníků, po výstřelu vznikala místy pěkná tlačenice, ale brzo se to roztrhalo a dál se běželo celkem bez problémů. První dvě kola jsem běžel víceméně rovnoměrným tempem a cítil jsem se dobře. Bohužel v posledním kole se to zlomilo a dolehly na mě účinky týdenní běžecké pauzy, takže třetí kolo jsem mírně protrpěl, na konci (asi 50 m před cílem) jsem už ani nezvládl zamávat Vojtovi :-). Strategie v posledním kole byla udržet si pozici a nenechat se předběhnout, což se mi víceméně povedlo. Původní plán ovšem byl zrychlit, což se nepodařilo, resp. nenašel jsem zdroje.

V cíli jsem si na chvíli musel sednout, pokud jsem se dobře podíval časoměřičům přes rameno, tak bych měl mít čas kolem 42 minut. Uvidíme až dorazí oficiální výsledky. Modřice byly (alespoň pro mě) hodně rychlé, ale díky absenci zásadních terénních nerovností a asfaltovému povrchu se běželo celkem příjemně. Podle oficiálních výsledků jsem doběhl za 41:42 na 110. místě.

Závod vyhrál tradičně Dan Orálek (30:16), kousek za ním doběhl Jirka Homoláč (30:22).

Po závodě jsem se rychle převlíkl, aby nám neujela šalina. Žena mě pokárala, že jsem jí nedonesl párek, vymluvil jsem se na časovou tíseň (nepomohlo). Šalinu jsme stihli, ale při výstupu se mi povedlo urvat rám na kočáru, takže domů jsme jeli po zadních kolech. To byla taková nepěkná tečka za celou akcí.