Ráječkovská desítka – 7. závod BBP

V sobotu ráno v Brně pěkně pršelo a zdálo se, že to vydrží celý den. chvíli po deváté jsem vyrazil na nádraží, po cestě se déšť změnil na sněžení, ale teplota zůstala nad nulou. Osobákem Brno-Letovice jsem se dojel na zastávku Dolní Lhota, kousek za Blanskem, a odtud se šlo asi 500 metrů ke startu v Ráječku a šatnám. V Ráječku pěkně posněhávalo, teplota se držela na rozumné hodnotě.

Rychle jsem se převlékl, zaškrtl v prezenčce a šel se trochu rozklusat. Nejdřív jsem si bez čísla zaběhl 5 km závod. Start závodu byl velmi výrazný, v pistoli asi použili nějaký lepší prach. První polovina vedla víceméně pořád do kopce, místy pěkně prudkého. Zpátky se běželo stejně, tentokrát z kopce. První půlku jsem šel volně, ale v druhé jsem to z kopce trochu rozběhl, což se později samozřejmě nevyplatilo. Po doběhu do cíle zbývalo asi dvacet minut do stratu hlavního závodu, čehož jsem využil k občerstvení a regeneraci v blízkosti startu.

Start hlavního závodu byl opět nepřeslechnutelný. Vyběhlo nás 193, takže za chvíli se vytvořil pěkný štrůdl po trati. Začátek závodu byl stejný jako u kratší trati, výběh na kopec a návrat do Horní Lhoty. Tento výběh mě vysloveně bavil, ani to moc nebolelo a běželo se příjemně. Z Lhoty se běželo podobně jako loni k Blansku a pak po louce (terén bahno/sníh) zpět k Ráječku, letos na louce ani moc nefoukalo, tak se to dalo.

Těsně před Ráječkem jsem se stočili zase ke Lhotě a čekalo nás poslední stoupání, tentokrát jsem ho pěkně protrpěl a konec jsem pojal turisticky. Při cestě dolů jsem se snažil udržet pozici, což se víceméně povedlo.

Závod vyhrál tradičně Dan Orálek s časem 34:28. Já jsem skončil na 119. místě, čas 50:01.

Po proběhnutí cílem nebyl čas ani na regeneraci, protože za necelou půlhodinu mi jel vlak do Brna, takže běh do šatny, rychlé převlečení a hůrá ke kolejím.

Doma jsme místo strečingu šli na vycházku s kočárkem, což mě dorazilo :-). Závod byl příjemný, ale dost náročný.