O webu

Vydáno: 05. 02. 2012; Poslední aktualizace: 01. 01. 2024; Autor: Zdeněk Moravec

Není-li uvedeno jinak, je obsah na těchto stránkách licencovaný pod CC BY 4.0

Pokud něco z webu použijete, budu rád za zpětný odkaz a informaci na email

moravec.zd@gmail.com

Pokud najdete na webu chybu, napište mi prosím do komentářů nebo opět přímo na email.

Většina informací je ve formě stránek, příspěvky slouží pouze jako krátké aktuality a odkazy na zajímavé články. Seznam všech stránek je v bloku na pravé straně webu. Nad tímto seznamem je vyhledávací okno.

Nové stránky přibývají jen pomalu, ale prakticky každý den se snažím editovat a rozšiřovat, alespoň jednu již existující stránku. Obsah se proto průběžně mění a rozšiřuje. Kromě toho se snažím sepsat alespoň jeden blog týdně a každou neděli zveřejňuji seznam zajímavých odkazů, na kterém jsem během týdne narazil. Každý rok 1. ledna zveřejňuji seznam zajímavých (z mého pohledu) novinek a událostí ve vědě, poslední je z roku 2023.

O autorovi

Pracuji jako lektor na přírodovědecké fakultě MU. Vyskytuji se převážně na Ústavu chemie a na CEITECu, kde mimo jiné funguji i jako IT technik (správa PC a serverů, tvorba webů). V rámci výzkumu se zabývám převážně přípravou metallofosfonátových materiálů a oxidu hlinitého a jejich analýzou (TG/DSC, povrchová analýza, NMR, IR, atd.). Jsem také správcem NMR laboratoře Ústavu chemie. V letech 2007-2015 jsem učil chemii na VOŠ restaurátorské v Brně.

Mé hlavní zájmy jsou chemie (anorganická a materiálová), programování (PHP, python, perl, java, občas C), focení, sport a elektronika. Bohužel na elektroniku už nemám čas ani prostor, takže toto téma pomalu, ale jistě upadá do zapomnění (update 2009, po dlouhé době mě začíná elektro zase trochu živit).

Od roku 2021 jsem členem české pobočky Wikimedia (zdenek.moravec@wikimedia.cz).

Pro SŠ studenty nabízím možnost tvorby výukových materiálů v rámci projektů SOČ, tyto práce je možné realizovat distančně.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..