Windows 7 – chybová hláška HRESULT Error 0x8007ffff

Vydáno: 19. 02. 2012; Poslední aktualizace: 19. 02. 2012; Autor: Zdeněk Moravec

OS Windows dokáže vždy překvapit. Teď se na jednom relativně novém stroji, který spravuji vyskytla chybová hláška „HRESULT Error 0x8007ffff“, která se objevila vždy po pokusu o zalogování do účtu. Bohužel se stejná hláška objevovala i při pokusu o zalogování v nouzovém režimu. Heslo bylo zadané určitě správně, protože když jsem zkusil zadat špatné heslo, tak se zobrazila klasická hláška o nesprávném hesle nebo loginu.

Nejdřív jsme zkoušeli klasické věci, jako je výměna klávesnice, restarty, vypnutí počítače, atd. Ale hláška stále přetrvávala. V nouzi nejvyšší, jsem ještě zkusil zadat heslo pomocí myši (Usnadnění přístupu – Klávesnice na obrazovce). V normálním režimu to nezabralo, ale v nouzovém kupodivu ano. První věc, co jsem zkusil, byl restart hesla, to opět nezabralo, systém mi nedovolil nastavit žádné heslo. Vždy vyskočilo upozornění, že heslo je příliš jednoduché a neodpovídá nastaveným parametrům. To samé se dělo i při pokusu o vytvoření nového účtu. Zajímavé bylo, že v gpedit.msc byly požadavky na složitost hesla vypnuté.

Už jsem se pomalu smiřoval s nutností reinstalace celého PC, ale naštěstí mě zachránil strejda google. Na stroji byl nainstalován systém Win7 Pro z předchystané instalace od HP, tzn i s různými kravinkami, které tam HP cpe a které v podstatě nikdo nevyužívá. Chybu způsoboval HP ProtectTools Security Manager, po tomto zjištění už bylo vše jednoduché. V nouzovém režimu jsem tuto utilitku odinstaloval i se všemi propojenými službami (Device Access Manager, Privacy Manager a Drive Encryption) a následoval Happy End :-).

3 Replies to “Windows 7 – chybová hláška HRESULT Error 0x8007ffff”

  1. díky moc za tip, Váš návod pomohl
    – pokoušel jsem se změnit identifikaci přihlášeného uživatele (jméno, heslo, status) a od té doby to začlo
    – po odinstalaci Vámi uvedených HP Protect balíčků je vše ok
    ještě jednou díky moc

  2. Váš tip pomohl a bylo to asi jediné co se dalo udělat. V servisu radili kompletní přeinstalaci win 7, což by znamenalo spolu s nainstalovanými programy hrozně moc práce a času. Nicméně je nutno podotknout, že v nouzovém režimu se musela spustit utilitka SafeMSI ( volně stažitelná) , která spustila instalační službu. I tak se jednotlivé části HP Protect musely odebírat postupně s restarty.
    Ještě jednou díky. Petr

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..