Windows 7 – chybová hláška HRESULT Error 0x8007ffff

OS Windows dokáže vždy překvapit. Teď se na jednom relativně novém stroji, který spravuji vyskytla chybová hláška „HRESULT Error 0x8007ffff“, která se objevila vždy po pokusu o zalogování do účtu. Bohužel se stejná hláška objevovala i při pokusu o zalogování v nouzovém režimu. Heslo bylo zadané určitě správně, protože když jsem zkusil zadat špatné heslo, tak se zobrazila klasická hláška o nesprávném hesle nebo loginu.

Nejdřív jsme zkoušeli klasické věci, jako je výměna klávesnice, restarty, vypnutí počítače, atd. Ale hláška stále přetrvávala. V nouzi nejvyšší, jsem ještě zkusil zadat heslo pomocí myši (Usnadnění přístupu – Klávesnice na obrazovce). V normálním režimu to nezabralo, ale v nouzovém kupodivu ano. První věc, co jsem zkusil, byl restart hesla, to opět nezabralo, systém mi nedovolil nastavit žádné heslo. Vždy vyskočilo upozornění, že heslo je příliš jednoduché a neodpovídá nastaveným parametrům. To samé se dělo i při pokusu o vytvoření nového účtu. Zajímavé bylo, že v gpedit.msc byly požadavky na složitost hesla vypnuté.

Už jsem se pomalu smiřoval s nutností reinstalace celého PC, ale naštěstí mě zachránil strejda google. Na stroji byl nainstalován systém Win7 Pro z předchystané instalace od HP, tzn i s různými kravinkami, které tam HP cpe a které v podstatě nikdo nevyužívá. Chybu způsoboval HP ProtectTools Security Manager, po tomto zjištění už bylo vše jednoduché. V nouzovém režimu jsem tuto utilitku odinstaloval i se všemi propojenými službami (Device Access Manager, Privacy Manager a Drive Encryption) a následoval Happy End :-).

3 Replies to “Windows 7 – chybová hláška HRESULT Error 0x8007ffff”

  1. díky moc za tip, Váš návod pomohl
    – pokoušel jsem se změnit identifikaci přihlášeného uživatele (jméno, heslo, status) a od té doby to začlo
    – po odinstalaci Vámi uvedených HP Protect balíčků je vše ok
    ještě jednou díky moc

  2. Váš tip pomohl a bylo to asi jediné co se dalo udělat. V servisu radili kompletní přeinstalaci win 7, což by znamenalo spolu s nainstalovanými programy hrozně moc práce a času. Nicméně je nutno podotknout, že v nouzovém režimu se musela spustit utilitka SafeMSI ( volně stažitelná) , která spustila instalační službu. I tak se jednotlivé části HP Protect musely odebírat postupně s restarty.
    Ještě jednou díky. Petr

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..