Ćeská pošta – banda neschopných lemplů

Česká pošta je názorným důkazem toho, že co je státní to nefunguje a nikdy fungovat nebude. Špatné zkušenosti s tímto podnikem má asi každý, kdo častěji posílá jakékoliv zásilky. Nedoručování zásilek do bytu, velmi nešetrné zacházení s balíky, atd. je klasika. Dnes jsem získal další, zcela novou a opět negativní zkušenost.

Ze zvědavosti jsem si vytvořil účet v klientské zóně české pošty a zkusil objednat pár známek, abych nemusel stát frontu na poště. Jelikož při objednávce nad 600 Kč nejsou účtovány žádné poplatky, zdálo se to jako dobrý nápad. Realita byla bohužel jiná.

Objednávku jsem odeslal v neděli 26.2., šlo o 85 ks známek v hodnotě 650 Kč. Doručení zásilky jsem očekával nejpozději ve středu 29.2. (známky byly skladem a doručovatelem byla samozřejmě česká pošta). Platba byla dobírkou, takže ani nebylo nutné čekat na převod peněz mezi bankami.

Během prvního týdne po objednání se nestalo nic, v eshopu svítil statut objednávky „Zpracovává se“. Druhý týden se také nedělo nic, až do čtvrtka 8.3., kdy se ve schránce objevila výzva k vyzvednutí zásilky. Manželka byla samozřejmě celý den doma, takže náš doručovatel, jak je jeho dobrým zvykem už několik let, ani nevystoupil z auta.

Takže na známky jsem čekal celkem 11 dnů, frontu na poště jsem si musel vystát a když jsem si stěžoval, tak paní jen pokrčila ramenama. Klientská zóna je, alespoň na základní úrovni, naprosto zbytečný nástroj, který pouze ukazuje na naprostou neschopnost české pošty. Bohužel, protože se jedná o státní podnik, nepomůže ani důsledné využívání konkurečních společností, všechny ztráty české pošty zaplatíme stejně z daní.

Update 18.3. 2013

Česká pošta stále udržuje svůj nízký standard.

2 Replies to “Ćeská pošta – banda neschopných lemplů”

  1. Svatá pravda, jen ta poslední věta není pravdivá, Česká pošta není v červených číslech.

    1. To sem taky netvrdil. Poslední věta byla myšlena tak, že pokud by většina národa přešla ke konkurenci a ČP se dostala do ztráty, tak to stejně zaplatíme z daní. Takže až do zrušení monopolu je ČP v podstatě neohrozitelná.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..