Zákaznická karta České pošty

Česká pošta zavedla zákaznické karty, které by měly urychlit podávání zásilek. Kartu jsem si objednal elektronicky, karta mi přišla za cca týden.

Největší výhodou zákaznické karty je podávání doporučených zásilek a balíků bez podacích lístků, takže se zbavíte zbytečných papírů. Od 1.8. budou údajně na zákaznickou kartu dostupné i slevy.

Poprvé jsem kartu vyzkoušel před cca týdnem, odbavení bez podacích lístků skutečně funguje, rychlejší odbavení zatím moc ne, protože jsem zatím většinou potkával úřednice, které kartu viděly poprvé. Místo podacích lístků na každou zásilku obdržíte souhrný doklad, který obsahuje podací čísla jednotlivých zásilek a cenu za jejich odeslání. To je další výhoda, pokud potřebujete tento doklad do účetnictví. Při podání více zásilek máte pouze jeden souhrný doklad místo jednotlivých podacích lístků.

Další výhodou karty je možnost e-dodejky, tzn. že vám přijde email s potvrzením o doručení zásilky. O tuto službu je nunté při podání požádat. Co je ovšem nepochopitelné, emailovou adresu pro e-dodejku musí úřednice u každé zásilky zadávat ručně, i když jsem ji vyplnil v žádosti o kartu.

Až se personál ČP naučí kartu používat, tak to může být zajímavý nástroj, zatím se rychlejší odbavení moc neprojevuje.

Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..