Brněnské vokruh 2012

Potřetí jsem se zúčastnil tohoto 100 km pochodu a potřetí jsem nedokončil. Tentokrát jsem se ale dostal až do Jinačovic na 68 km. Ale od začátku.

Letos jsme vytvořili dvoučlenné družstvo společně se ségrou a v plánu bylo pouze jít, žádný běh. Na start jsme dorazili s dostatečným předstihem a registrace proběhla bez problémů. Startovali jsme 20:05, začátek trasy mám dobře prochozený, takže dle očekávání jsme špatně odbočili již na 2. km :-). Naštěstí jsme to brzo poznali a ztráta byla jen pár metrů. Počáteční tempo bylo cca 6,5 km/hodinu.

První čtvrtina je téměř celá po asfaltu a celkem nuda, před Chrlicemi se k nám na pár km připojil Lukáš, který nechtěl na asfaltu běžet. Šli jsme ve třech až k Annenskému mlýnu, kde byla první kontrola. Tam jsme se rozdělili, Lukáš dál běžel, my jsme šli, už ovšem pomaleji.

Byla pěkná tma a šlo se terénem, takže náročnost trochu stoupla. Oproti plánům jsem si na pátek nemohl vzít dovolenou a vstával jsem ve čtyři ráno, takže přes noc jsem hodně bojoval se spánkem. Několik úseků jsem v chůzi i spal, což bylo dost nebezpečné, naštěstí se mi všechny větší nerovnosti vyhnuly.

Svítání náš potkalo blízko Kývalky, kde byla jedna z kontrol, kterou jsme prošli 4:53. Tzn. 46,5 km za 8:48. Dál se šlo k Helenčině studánce, kde si Martina vynutila 15 minutovou pauzu. Původně jsme měli v plánu jít trasu Rh+, která zahrnuje i pět vrcholů Brněnské výškovnice a začíná právě u Helenčiny studánky, ale po zralé úvaze jsme to zavrhli.

Od Helenky se šlo k hradu Veveří, to byl dosud můj nejvzdálenější dosažený bod této akce. Letos jsem se dostali o kousek dál. Od hradu se pokračovalo k přístavišti u Veverské Bitýšky a odtud lesem do Jinačovic. Martinu při sestupech nějak zlobil nárt a v těchto místech se to začalo zhoršovat. Mě zas přepadla trudomyslnost 🙂 a už nějak nebyla síla pokračovat dál. Takže jsme došli do Jinačovic, odkud nás vzal bus do Brna. Doma jsme trochu pojedli a zalehli, podařilo se mi zlomit další rekord – spal jsem 16 hodin v kuse, to už jsem hodně dlouho nedokázal.

Letos jsme dali 68 km za 14:35 a oproti předchozím ročníků se o kousek přiblížili cíli. V dalším roce to už dokážeme :-).

 Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..