Černohorský soudek

Zima pomalu končí a končí i Brněnský běžecký pohár. Posledním závodem byl tradičně Černohorský soudek 3.4. 2010 u brněnské přehrady.

Výškový profil trati

Ráno jsem se ještě musel stavit do práce, tak jsem si dal pár hodin před startem rychlejších 5 km na rozklus. K přehradě jsme jeli celá rodina. Dorazili jsme asi půlhodiny před startem, rodinu jsem nechal u rybářské bašty a šel se převléct do areálu loděnic. Po krátkém rozklusání přišel start, ze zadu nás popoháněla cisterna, která se snažila vyjet na silnici, ale musela počkat. Start je na této trati do kopce, stejně jako téměř polovina celého závodu.

Start

První půlka byla překvapivě příjemná, i přes stoupání se mi běželo dobře a povedlo se mi předběhnout poměrně dost závodníků. Kus před otočkou se objevili první běžci v protisměru, v čele s Jirkou Homoláčem, který si vedení udržel. Dan Orálek byl tentokrát až na třetím místě. Za otočkou následoval seběh k přehradě a pak ještě pár metrů navíc k loděnicím. Seběh už nebyl tak příjemný, celkem jsem se těšil do cíle :D. Před cílem bylo ještě krátké stoupání k loděnicím a poslední seběh dolů k jitnici Černá hora. Čas v cíli 44:30, doběhl jsem na 106. místě z 194.

Finish Občerstvování po závodě

Osobák se mi zaběhnout nepovedlo, ale závod byl velmi příjemný. Na vyhlášení jsme už nečekali a šli se projít kolem přehrady.