Textarea cache – plugin pro Firefox

Už se vám někdy stalo, že jste psali dlouhý email, příspěvek do fóra nebo do návštěvní knihy a během odesílání došlo k potížím, které způsobily ztrátu veškerého textu? Pokud ano, tak určitě víte, že to dokáže člověka naštvat. V jedné diskuzi jsem narazil na link na velice užitečný plugin do Firefoxu – Textarea Cache. Tento plugin ukládá veškerý text, který vkládáte do polí textarea ve webových formulářích.

Plugin stáhnete na této adrese. Instalace je stejná jako u jiných rozšíření, po instalaci je pro spuštění pluginu nutné restartovat Firefox. Po restartu si zkuste otevřít nějaký formulář a vložit text do textového pole. Na spodní liště se vám objeví ikonka bloku s červeným plusem, která indikuje přítomnost textu v cachi.

Ikona

Po rozkliknutí ikony se objeví okno, ve které si můžeme zvolit jednotlivé uložené položky a zkopírovat je do schránky. Také je možné cache vymazat buď po jednotlivých záznamech nebo celou.

Okno pluginu

Pokud na ikonkui klikneme pravým tlačítkem myši můžeme aktuální web vložit do seznamu výjimek, které se nebudou ukládat. To je velmi užitečné, protože pokud ve vašem profilu pracuje více lidí, tak se můžou pomocí tohoto pluginu snadno dostat k vašim mailům a dalším textům. Z tohoto důvodu je u takových počítačů vhodné pravidelně kontrolovat obsah cache a mazat položky, které by neměl vidět nikdo cizí.

Plugin Textarea cache je velice užitečný a ušetří vám nervy a čas při ztrátě rozepsaných textů vlivem poruch na internetu nebo vašem prohlížeči.

Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..