Grafický tablet One By Wacom

Díky současné epidemilogické situaci přechází výuka na všech stupních škol na distanční formu, takže i u nás už učíme jen vzdáleně. Jednou z užitečných pomůcek, kterou jsem doteď v podstatě neznal, je grafický tablet.

Používám tablet od firmy Wacom, přesněji One By Wacom, velikost M. Jeho cena je kolem 1500 Kč a za ty peníze je to poměrně užitečná pomůcka. K počítači se připojuje přes USB kabel. Bezdrátový by byl možná pohodlnější, ale takto není potřeba řešit nabíjení akumulátoru. Pero baterii nemá, takže údržba tabletu je naprosto minimální.

Grafický tablet s perem

Po prvním připojení k windows 10 začal hned fungovat, ale s defaultním driverem od Microsoftu, který toho moc neumí. Rozhodně se vyplatí stáhnout a nainstalovat drivery od Wacomu, které umožní přiřadit akce tlačítkům, nastavit plochu obrazovky, která odpovídá ploše tabletu a další možnosti.

Na následujícím videu můžete vidět ukázku použití tabletu při zápisu chemických rovnic a vzorců. U mě po krátkém zacvičení odpovídá výstup zhruba tomu co píšu na klasickou tabuli.

Odkazy

  1. Drivery a manuály pro tablet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..