Kam ukládat články na pozdější přečtení

V dnešní době je k dispozici online spousta zajímavých článků (nebo taky videí, blogů, apod.), bohužel času na čtení je stále méně. Proto se hodí mít možnost si odkazy, příp. celé články ukládat a mít k nim přístup odkudkoliv. Existuje několik služeb, které toto umožňují, já používám už delší dobu Pocket.

Pocket-icon

Služba je dostupná na adrese getpocket.com. Základní verze je zdarma, ale je možné si připlatit (v roce 2023 je to za $44,99 na rok, tzn. zhruba tisícovka) za program Premium. Ten obsahuje archív všech vašich článků, a několik nástrojů pro lepší vyhledávání a organizaci uložených článků. V základní verzi je možné článkům přiřazovat štítky, které lze využít pro filtrování.

Ovládání služby Pocket je přes prohlížeč, příp. pro použití v tabletu nebo mobilu si můžete stáhnout aplikaci z Google Play. Pro prohlížeče Chrome, Safari a Firefox existují pluginy, které přidají na lištu tlačítko pro snadné uložení aktivního článku, další možností je zaslat adresu článku emailem. Samozřejmě lze adresu článku vložit i ručně ve webovém rozhranní Pocket.

Plugin v Opeře

Tato služba je velmi užitečná, hlavně díky možnosti synchronizace mezi několika zařízeními (PC, tablet, mobil, …). Kromě obyčejného ukládání lze uložené věci i sdílet mezi uživateli. Podobných služeb existuje více, např. Readability (služba byla ukončena), Evernote Clearly nebo Instapaper. Větší osobní zkušenost mám pouze s Pocket a můžu tuto službu doporučit.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..