Lesopark v Novém Lískovci

Dnes jsme vyrazili na procházku k rozhledně v Novém Lískovci. Už jsme to plánovali dřív, ale pořád jsme ji nějak míjeli. Máme to kousek od baráku a je škoda, se tam nepodívat.

Vyjeli jsme MHD na zastávku Koniklecová v Lískovci. Odtud kousek nahoru po asfaltu a pak podle plotu Koniklecové louky. Cestu jsem měl zhruba odkoukanou z mapy, takže jsme šli po asfaltce, která vede k Myslivně a paK jsme na vhodném místě odbočili dolů, směrem k Rybnické ulici. Po chvíli jsme dorazili k informační tabuli, kde jsou popsány nejdůležitější zajímavosti lesoparku. U této tabule by měla být časem postavena druhá rozhledna. K současné rozhledně je to cca 50 metrů po lesním chodníčku.

Rozhledna je pěkně opravená, jen je tam relativně nepohodlné schodiště, zvlášť, když máte s sebou děti. Výhled pochopitelně moc není, celý lesopark je hodně zarostlý lesem. Mimo rozhledny je v lesoparku ještě malý amfiteátr a pod ním bazének. Vše se dá snadno najít, nejde o nijak rozlehlou oblast. Lesopark je (snad ještě stále) postupně obnovován.

Na místě jsme zjistili, že se dá jít po zelené znčce přímo z Kameňáku (1 km) a člověk pak nemusí bloudit.

Odkazy

 

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..