Medlánecká naučná stezka – tip na výlet

Medlánecká naučná stezka začíná u Medláneckého rybníku, pokračuje přes Pergl a Babu k letišti a pak zpět do Medlánek. Otevřena byla v roce 2011, její délka je 4,4 km. Není nijak fyzicky náročná, takže je možné ji absolvovat i s dětmi.

Mapa naučné stezky

Zaparkovali jsme v ulici V Újezdech, kousek od rybníka. U rybníka je komunitní zahrada s grilem a na druhé straně pěkné dětské hřiště.

Od rybníka pokračujeme směrem k pramenu Pergl, cesta vede podél Medláneckého potoka. Od Perglu jsem mírně odbočil ze stezky a zašel jsem k blízké stromové kapli věčného pramene.

Od Perglu pokračujeme po zelené značce až k rozcestí U obrázku, kde změníme značku na žlutou a ta nás dovede až k ulici Turistická. Tady jsme si udělali další malou odbočku k letišti a hlavně k restauraci U křivé vrtule. Z restaurace je pěkný výhled na letištní plochu, povedlo se nám sledovat i skupinku syslů, kteří na ploše letiště žijí.

Od vrtule jsme pokračovali po žluté, když odbočila směrem ke Střeleckému kopci, tak jsme ji opustili a zdolali jsme Medlánecký kopec (323 m n. m.), z něj jsme pak sestoupili do parku u medláneckého zámku a pokračovali zpět k autu.

Naučná stezka Medlánky je pěkný výlet na odpoledne, není moc náročná a pokud vyjde rozumné počasí měl by ji zvládnout téměř každý. Na stezce najdeme deset informačních cedulí a také několik míst z nichž je pěkný výhled na Brno.

Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..