Papilonia – Motýlí dům v centru Brna

Když jsme hledali, jak v Brně prožít deštivý den, našli jsme web Motýlích domů, jeden z nich je přímo v centru Brna na Náměstí Svobody.

Doporučuji zakoupit vstupenky online, cena je pak o 10 % nižší. Motýlí dům je v OC Rozkvět, hned vedle Domu Pánů z Lipé. Vstup je možný jak ze Svoboďáku, tak i z Panské ulice.

V samotné expozici je poměrně těsno, zvlášť, když se nahrne víc lidí, takže je dobré odložit věci ve skříňkách na recepci. Jelikož se zde potkáváme s tropickými motýli, je i teplota uvnitř nastavena hodně vysoko.

Expozice je kontaktní, pokud si oblečete pestré oblečení, máte poměrně velkou šanci, že se vám jeden nebo více motýlů usadí na šatech. Na to je nutné si dát pozor při odchodu, abyste si neodnesli suvenýr.

Kromě všudypřítomných motýlů narazíme i na ryby, želvy, ptactvo a spoustu rostlin, vč. masožravých. Asi nejzajímavější (aspoň pro mě) byla líheň, kde jsme viděli nejen spoustu kukel od různých druhů motýlů, ale i vlastní líhnutí.

Galerie

Návštěva Motýlího domu byla velice zajímavá, i pro děti, strávili jsme tam zhruba hodinu. Určitě rád doporučuji. Kromě Brna najdeme Motýlí domy i v Praze, Lipně, na Karlštejně a v Karlových Varech.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..