Převod mailů z Windows Live Mailu do MS Outlooku

Teď jsem v práci řešil převod mailů z Windows Live Mailu, což je novější verze Outlook Expressu, do MS Outlooku. Oproti očekávání se jednalo o složitější problém.

Microsoft Outlook
MS Outlook

Jednalo se o mailbox o velikost cca 35 GB, což už samo o sobě není úplně ideální. Maily byly ukládány ve formě eml souborů, složky v klientovy odpovídaly adresářům ve filesystému. Nejprve jsem samozřejmě zkusil export do pst souboru, ale Live Mail se zasekl většinou na cca 100. emailu, i když jsme zkoušel exportovat po jednotlivých složkách.

Druhým pokusem bylo nainstalování MS Outlooku na comp s Live Mailem a export mailů z profilu Live Mailu, to bohužel spadlo na tom, že Outlook neviděl profil Live Mailu.

Dále jsem postahoval různé nástroje na konverzi eml->pst, ale většina byla placených a bez licence umožnily konverzi několika prvních emailů. Nakonec nezbylo než jeden z programů zakoupit, po projítí recenzí jsem se rozhodl pro ZOOK EML to PST, cena je USD 49, což je přijatelné. Pomocí něj proběhla konverze bez problémů, struktura složek zůstala zachována.

ZOOK EML to PST

Překvapilo mě, že neexistuje žádný free nástroj, který by tuto konverzi umožnil.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..