Silůvky-Hlína-Rozhledna Vladimíra Menšíka

Krátký výlet (cca 7 km) ze Silůvek do Hlíny, na rozhlednu Vladmíra Menšíka a zpět.

V Silůvkách jsme zaparkovali u nádraží, kde je poměrně velké parkoviště. Zde také začíná modrá značka vedoucí do obce Hlína. Kousek od nádraží je kříž u cesty.

Dále jsme pokračovali po modré až do Hlíny, to je zhruba 3 km. Kousek před Hlínou je rescue point, odtud vede cesta kolem prvních domků, tak jsme dokonce viděli i pštrosa. Hlína leží asi 4 km od Ivančic, žije zde okolo 300 obyvatel. Dominantou je kostel svaté Kunhuty, původní stavba byla z roku 1208, ale současný kostel byl postaven roku 1771.

Rozhledna Vladimíra Menšíka se nachází na okraji Hlíny, hned u rozhledny je malé parkoviště, ale bylo úplně obsazené. Rozhledna je vysoká 22 metrů a na vrchol se dostanete po 96 schodech. Byla otevřena v dubnu 2007, na stejném místě dříve stávala taky rozhledna, ta ale byla v roce 1938 rozebrána. Vstup na rozhlednu je zpoplatněn, platí se 20 Kč za osobu nad 6 let.

Výhled z rozhledny jsme si moc neužili, protože nás tam chytil pěkný slejvák, naštěstí je celá stavba krytá, tak jsme tam déšť přečkali. Zpátky jsme šli přes lesní divadlo po neznačené cestě, která se napojila na značku u Rescue pointu.

Procházka byla pěkná, jen škoda, že nám nevyšlo počasí.

Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..