Verzování ve wordpressu

WordPress při psaní příspěvků i stránek ukládá všechny verze dokumentu, to je velmi užitečná funkce, která může člověku zachránit spoustu práce, např. při náhodném smazání obsahu článku dítětem. Na druhou stranu tímto dochází k narůstání objemu dat v databázi. Samotný WP toto zatím neřeší, ale existuje několik pluginů, které mohou pomoci. Použití pluginů je bezpečnější než mazání revizí přímo v databázi.

Prvním pluginem, který jsem zkoušel byl WP-Sweep, ten slouží k celkovému zmenšení objemu dat v databázi WP. Umožňuje mazání revizí, neschválených komentářů, meta dat a mnoha dalších položek. Nevýhodou je, že umí smazat pouze všechny uložené verze všech stránek najednou. Není možné zvolit např. ponechání 10 posledních verzí.

Pro tento účel výhodnějším se ukázal plugin Revision Control. Po jeho instalaci a aktivaci se v Nastavení->Publikování objeví nové položky, kde je možné nastavit počet revizí, které se mají uchovávat pro stránky a příspěvky.

Plugin Revision Control
Plugin Revision Control

Kromě toho, je možné nastavit počet uchovávaných revizí pro každý příspěvek, formulář je umístěn pod editačním oknem.

Nastavení maximálního počtu uchovávaných revizí pro konkrétní článek
Nastavení maximálního počtu uchovávaných revizí pro konkrétní článek

Pokud máte už starší instalaci wordpressu a revize vám zabírají hodně místa v databázi, tak doporučuji provést promazání pomocí WP-Sweep a pak nastavit limitování počtu revizí pomocí pluginu Control Revision.

Odkazy

  1. Plugin WP-Sweep
  2. Plugin Revision Control

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..