ZOO a Dinopark Vyškov

ZOO park ve Vyškově má poměrně dlouhou historii, jeho začátky spadají až do roku 1965, od roku 2006 je v provozu i Dinopark.

Jelikož máme Vyškov celkem blízko, jezdíme sem i vícekrát ročně. Parkování je možné přímo u ZOO, pokud už je parkoviště obsazené, jsou dostupné parkovací plochy na louce kousek od vstupu. Parkování stojí 50 Kč na den. Pokud jedete vlakem nebo autobusem, čeká vás krátká procházka po Vyškově.

Vstupenku je možné koupit jen do ZOO parku nebo kombinovanou do ZOO a dinoparku. Do dinoparku samostatně vstupenku koupit nelze. Do dinoparku se dostanete pouze vláčkem ze ZOO, ten jezdí několikrát do hodiny a zpravidla není problém najít místo. Pokud je moc velký nával, jezdí i autobus.

ZOO je poměrně malá a z velké části (i když ne výlučně) je orientována na domácí zvířata. U výběhů zvířat jsou, kromě klasických informací, i záznamy o letošních mláďatech.

Letos probíhá v ZOO obnova zeleně, která byla poškozena během loňské vichřice.[3] Kromě zvířat je v ZOO i Hanácký statek, ve kterém je Centrum environmentální výchovy.

Po prohlídce ZOO jsme vláčkem přejeli do dinoparku, cesta trvá asi 10 minut a jede se přes Vyškov. Dinopark je umístěn mezi dálnicí D46 a železniční tratí. Jeho součástí je i hvězdárna. Osazenstvo dinoparku se každý rok z části obměňuje, takže i pravidelní návštěvníci zde nacházejí novinky.

Vzhledem k poměrně malé rozloze se dá návštěva ZOO i Dinoparku absolvovat za půl dne, s malými dětmi je dinopark asi časově náročnější. Návštěvu určitě doporučuji, hlavně pro děti je to pěkný zážitek.

Odkazy

  1. Oficiální stránky ZOO
  2. Oficiální stránky Dinoparku
  3. Vichr poničil zoo ve Vyškově i Hodoníně, klokana chytali na sídlišti
  4. Dinopark Ostrava
  5. Dinopark Praha

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..