Drnholec – světelná Zoo

Před koncem roku jsme navštívili městys Drnholec v okrese Břeclav, kromě prohlídky městyse jsme navštívili rozhlednu a také Světelnou Zoo ve Světě bludišť.

Městys Drnholec se nachází v Mikulovské vinařské podoblasti, první zmínka je již z roku 1249, mezi důležité památky patří kostel Nejsvětější trojice (vystavěný v letech 1750–1757), zámek Drnholec, Mariánský sloup z let 1714–1715.

Zaparkovali jsme na náměstí Svobody v blízkosti kostela Nejsvětější trojice a (bohužel) chátrajícího zámku.

Z centra jsem se vydali k rozhledně u Křížku, ta byla zbudována v roce 2012, její výška je 11 metrů a na vyhlídkovou plošinu se dostanete po zdolání 52 schodů. Její název je dán křížkem, který je na místě už od roku 1899. K rozhledně jsme se dostali po cestě mezi vinicemi, od náměstí Svobody je to necelý kilometr.

Z rozhledny jsme chtěli jít navštívit světelnou Zoo v areálu Světa bludišť, ale bylo ještě brzo a hodně světlo. Proto jsme se vrátili zpět k autu a k bludištím jsme přejeli. Parkování je tam bez problémů (i bez poplatků), ale při odjezdu už bylo v okolí hodně aut a vyjíždělo se dost obtížně.

Světelná zoo je v Drnholci otevřená od 17. 11. 2023 od středy do neděle 16:00-20:00, vstupné není nejnižší, ale ani nijak zničující. V areálu se dá koupit i občerstvení. Kromě svítících soch zvířat bylo v provozu i jedno bludiště, kde byly vyvěšeny hádanky. Děti při vstupu dostaly křížovku a na základě hádanek luštili tajenky. To bylo velmi pěkné zpestření návštěvy.

Odkazy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..