Ochrana proti spamu v phpBB

V poslední době jsem pozoroval u phpBB diskuzí, které adminuju prudký nárust spamu. Jak v příspěvcích, tak i ve falešných registracích. Obrana klasickou, ani 3D CAPTCHOU nepomáhala, jelikož tento systém je poměrně dlouhou dobu prolomený.

Nejjednodušší možnost jak se bránit spamu je přejít od CAPTCHy k systému Otázka-Odpověď. Toto je pochopitelně použitelné pouze pro jednojazyčné diskuze. Nastavení je poměrně jednoduché, jediný problém je s bohatostí českého jazyka a tím i s větším počtem možných správných odpovědí. Několik příkladů otázek a odpovědí zveřejnil Mirek Němeček na svém fóru.

Vlastní nastavení je velmi jednoduché. V administraci phpBB zvolte položku Obrana proti spamu. V části dostupné plug-iny zvolte místo CAPTCHa plugin Otázky & Odpovědi.

Otázky & OdpovědiPředtím, než jej bude možno použít, musíte nadefinovat otázky a odpovědi. Klikněte na tlačítko nastavení.

Definice otázek a odpovědí

 

A je hotovo, odteď se bude všude místo CAPTCHi zobrazovat jedna ze zadaných otázek. S touto ochranou si zatím roboti neporadí.

Otázky a odpovědi v akci

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..