Permonium

Do Permonia jsme se chystali už dlouho, jde o zábavní park v blízkosti Oslavan, vše se točí okolo těžby uhlí. Dá se tam dostat jak autem, tak autobusem. Parkoviště bylo v době otvíračky (9:30) prázdné, ale při odchodu už bylo poměrně zaplněné.

Koupili jsme vstupenky do Permonia plus hru Magic Permon I pro děcka. Každý dostane svůj vlastní čip, který hráčům umožňuje hru a ostatním slouží k placení za občerstvení.

Úkoly jsou zvládnutelné, pokud by se nedařilo, je možné získat body i nákupem občerstvení (to jsme naštěstí nemuseli využít). Pokud máte mladší děti, je vhodné procházet úkoly s nimi, to ovšem vyžaduje vhodné obutí a je nutné počítat s prolézačkama a občas se člověk musí pohybovat i po kolenou.

V areálu je několik stanovišť s terminály, kde se dá přihlásit pomocí soutěžního čipu a buď se ukáže úkol, nebo je možné zadat řešení aktuálního úkolu. Po vložení řešení se soutěžící dozví, kolik bodů získal a kam pokračovat dále.

Zakončení je v těžní věži. Pokud úspěšně projdete celou hrou můžete sjet skluzavkou do Šachtaly, kde se zjeví jeden z Permoníků. U mladších dětí doporučuji doprovod rodičů, protože se jede do tmy a celé zjevení je mírně strašidelné.

V Permoniu je možné zakoupit běžné občerstvení, útrata se načítá na čip (limit je 500 Kč na jeden čip) a platí se při odchodu z areálu. Po absolvování Permonia doporučuji návštěvu blízkého zámku v Oslavanech, je tam pěkné muzeum i hřiště pro děti v blízkém areálu (bližší info o Oslavanech).

Odkazy

  1. Permonium – oficiální web
  2. Oslavany – oficiální web Oslavan

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..