Nositelné senzory jsou v dnešní době velmi populární, dokáží monitorovat mnoho důležitých údajů o lidském těle. Pro rehabilitaci člověka po zranění je důležitá elektromyografie (EMG), tj. metoda, která sleduje elektrické signály vycházející z kosterního svalstva.
Dnešní senzory mají stále spoustu menších nebo větších chyb. Velkým problémem je špatná interpretace poruch na kůži, potu, mrtvých buněk, apod. Signál senzoru je také silně závislý na kvalitě kontaktu s kůží, což je problematické v případě, kdy chceme sledovat reakce těla během zátěže, třeba při cvičení.
Klasické senzory vytvořené z tvrdých materiálů mají s tímto problém, protože se nedokáží přizpůsobit deformující se kůži.
Skupině korejských vědců se povedlo vyrobit pružný senzor tvořený polem mikrojehel, které penetrují svrchní vrstvu pokožky a dodávají kvalitní data po velmi dlouhý časový úsek a to i pokud sledovaný objekt cvičí. Materiálem je silikonový polymer, ten je dostatečně pružný a deformovatelný, aby splnil požadované parametry. Také je pokryt speciální vrstvou (ta vystupuje jako vodivé lepidlo, obsahuje vločky stříbra), která zvyšuje adhezi k pokožce.
Nový senzor dokáže monitorovat osobu procházející rehabilitací a získané údaje předávat do přístrojů využívaných během rehabilitace. Tím bude možné proces rehabilitace uzpůsobit konkrétnímu zranění.