V časopisu Physical Review Applied, bylo publikováno chladící zařízení, které se dokáže přiblížit k teplotě absolutní nuly (−273,15 °C).
Klasická lednička funguje tak, že využívá kapalné chladivo, které nechá expandovat, tím dojde k poklesu tlaku a teploty a chladivo přejde do plynného skupenství. Ochlazený plyn prochází chladící spirálou a odvádí teplo z objemu lednice. Ohřáté chladivo se kompresorem stlačí, tím dojde ke zvýšení teploty a plyn zkondenzuje na teplou kapalinu, ta prochází spirálou vně lednice a předává své teplo do okolí. Potom vstupuje do expanzního ventilu a cyklus se opakuje.
Supravodivá lednička funguje velmi podobně, skládá se ze tří bloků. Spodní vrstva je tvořena blokem ze supravodivého niobu, který slouží jako rezervoár pro teplo, podobně jako okolí lednice. Druhou vrstvou je supravodivý tantal, tem slouží jako chladivo. Horní vrstvou je měděný blok, který je ochlazován, podobně jako vnitřní prostor lednice.
Po zavedení elektrického proudu do supravodivého niobu, dojde ke vzniku magnetického pole, které prochází střední vrstvou tvořenou tantalem. Tam způsobí rozpad Cooperových párů, které jsou odpovědné za supravodivost. Tím dojde k přechodu ze supravodivého stavu do normálního a materiál se ochladí. Tato ochlazená vrstva začne odvádět teplo z měděného bloku a tím ho ochlazovat. Poté se pomalu vypne magnetické pole a tantal se vrátí zpět do supravodivého stavu a ohřeje se na vyšší teplotu než je teplota niobu, ten pak toto teplo odvede z vrstvy tantalu. Cykly se neustále opakují, podobně jako u lednice.