Vyšlo další číslo časopisu Vesmír. Časopis vřele doporučuji všem zájemcům o informace z různých vědních oborů. Hlavním tématem tohoto čísla je Chiralita.
Rozhovor v tomto čísle je s dr. Ondřejem Gahurou a je věnován eukaryotickým buňkám a jejich vzniku v dávné minulosti.
Tématem čísla je chiralita. Jako chirální označujeme objekty, které jsou neztotožnitelné se svým zrcadlovým obrazem, klasickým příkladem je levá a pravá ruka, nebo levotočivá a pravotočivá ulita. Tématu je věnováno pět článků, dozvíme se, jak lze pomocí racemizace určit dobu od smrti organismu, zda mohl život na naší planetě vzniknout jako zrcadlový (např. místo L-aminokyselin bychom využívali D-aminokyseliny), proč máme srdce na levé straně. Dále se podíváme na heliceny, organické chirální molekuly tvořené kondenzovanými aromatickými jádry a také na výzkum neutrin. Téma čísla reflektuje i zadní strana obálky časopisu.
Další články jsou věnovány např. využití želatiny při hojení ran, problémům s novým českým názvoslovím ptactva, tvorbě mapových podkladů, izotopickému složení prvků, listovnici dvoubarvé (amazonské žábě), lunárnímu roveru Viper, bioluminiscenci a dalším zajímavým tématům.
Závěrečné architektonické okénko je věnováno pobočce pařížského Louvru v Abu Dhabí.